Reklama

Współcześni niewidomi

Współcześni niewidomi

21.07.2009
Czyta się kilka minut
Przypatrzcie się liliom polnym, jak rosną... Nawet Salomon w całym swym przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Łk 12, 27
U

Umiejętność patrzenia i przeżywania zachwytu stanowiła nieodłączny składnik wielkiej sztuki inspirowanej motywami chrześcijańskimi. W 2000 r.

w Galerii Narodowej w Londynie zorganizowano wystawę "Ujrzeć zbawienie", do której włączono arcydzieła uznane za najbardziej charakterystyczne dla dziejów kultury europejskiej. Ponad jedna trzecia prac dotyczyła tematyki religijnej; w jej zbiorze więcej niż połowa dzieł przedstawiała Chrystusa - Jego oblicze lub sceny z Jego życia.

Pokolenie kształtowane przez internet patrzy inaczej i chętnie przygląda się liliom, po kliknięciu lilie.pl. Zapatrzenie w oblicze Chrystusa staje się natomiast coraz trudniejsze, gdyż do tego, aby widzieć, nie wystarczy wtedy jedynie reagować na bodźce wzrokowe.

W którymś z amerykańskich ośrodków gender studies polecono studentom scharakteryzować osoby...

1487

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]