Reklama

Wolny duch

Wolny duch

09.04.2013
Czyta się kilka minut
Magdi Allam nie był nadwrażliwym konwertytą ani niechętnie nastawionym do Kościoła fałszywym katolikiem. Jego odejście zmusza wierzących do krytycznego przyjrzenia się sobie.
2

25 marca włoski dziennik „Il Giornale” zamieścił artykuł Magdiego Cristiana Allama „Dlaczego odchodzę z tego Kościoła, tak słabego wobec islamu”.
Przypomnijmy: Allam, urodzony w Egipcie 61-letni intelektualista muzułmański, przyjął w Wielką Sobotę 2008 r. chrzest z rąk Benedykta XVI, za co został przez fundamentalistów muzułmańskich skazany na śmierć. Spędziłem wówczas w jego domu, strzeżonym przez karabinierów, kilka godzin, a zapis naszej rozmowy opublikowałem w „Tygodniku” i w książce „Dookoła świata”. Allam był wówczas wicedyrektorem „ad personam” dziennika „Corriere della Sera”. Obecnie jest posłem do Parlamentu Europejskiego.
Swoją decyzję o wystąpieniu z Kościoła Magdi Allam wyjaśnia w dwóch artykułach w „Il Giornale”: oprócz przywoływanego wyżej, także w liście do papieża Franciszka z 31 marca. W obu zapewnia, że nadal będzie wierzył w Jezusa, którego...

4079

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]