Reklama

Po prostu otwórzcie kościoły

Po prostu otwórzcie kościoły

01.04.2013
Czyta się kilka minut
Jak uchwycić Franciszkowy pontyfikat w jednym słowie, sloganie, w skrócie?
Papież Franciszek podczas obrzędu obmywania stóp w ośrodku dla młodocianych przestępców w Rzymie. Wielki Czwartek, 28 marca 2013 r. Fot. POLARIS / EAST NEWS
P

Papież miłosierdzia? Do zaufania w Boże Miłosierdzie wzywa od samego początku. W Niedzielę Zmartwychwstania wołał: „Pozwólmy, by odnowiło nas miłosierdzie Boga, pozwólmy, aby Jezus nas kochał, pozwólmy, by moc Jego miłości przemieniła także nasze życie. I stańmy się narzędziami tego miłosierdzia”.
Papież gestu? Wielkoczwartkową liturgię przeniósł do Casal del Marmo, więzienia dla nieletnich. A przed południem w Bazylice św. Piotra aż pięciokrotnie apelował do kapłanów, aby z wiarą i miłosierdziem docierali na „peryferia”. Zaraz potem sam pojechał na peryferia – Wiecznego Miasta i ludzkiego życia – i obmywał więźniom nogi. Całował stopy nie tylko mężczyzn i nie tylko chrześcijan, ale też kobiet, muzułmanów, niewierzących – ubrany w fartuch z przędzy z palestyńskich Betanii i Jerycha, a utkany we Włoszech, w ośrodku opieki nad trudną młodzieżą.
ZARYZYKUJ, NIE...

7930

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]