Reklama

Wolni inaczej

Wolni inaczej

02.10.2005
Czyta się kilka minut
I znowu jest czego pozazdrościć czeskiemu kinu: na nasze ekrany wchodzi najnowszy film Petra Zelenki. Twórca Roku diabła ponownie zaskakuje nieskrępowaną wyobraźnią i wyczuciem absurdu, tym razem ukrytego w zwyczajnym życiu najzwyczajniejszych ludzi.

“Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" zrealizowane zostały na podstawie sztuki teatralnej Zelenki, która w samej tylko Polsce doczekała się kilku inscenizacji, w tym w Teatrze Telewizji. Bohater jest kimś zupełnie nieatrakcyjnym z filmowego punktu widzenia. Operator wózka widłowego na praskim lotnisku, młody człowiek o nieudanym życiu osobistym i słabości do alkoholu, to idealny przeciętniak, wręcz egzemplarz pokazowy tej części pokolenia współczesnych 30-latków, którzy nie wsiedli do pociągu z napisem “życiowy sukces".

Petr wiedzie banalne życie w nieustającym zawieszeniu pomiędzy beztroskim wiekiem młodzieńczym a nudną dorosłością. Ale jego twarz ma w sobie coś intrygującego, przypomina znak zapytania. Jego życie bowiem, podobnie jak i jego najbliższych - rodziców, sąsiadów, byłej dziewczyny - okaże się wcale nie takie zwyczajne. Na każdym kroku będzie nas...

6172

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]