Reklama

Ładowanie...

Wołanie na puszczy

29.10.2012
Czyta się kilka minut
Na pierwszym miejscu zawsze musi być ludzka krzywda.
D

Dlatego czytając opublikowany na stronie 11. tego numeru list otwarty prof. Stanisława Lufta do biskupów – chociaż sam autor sugeruje, byśmy skupili się przede wszystkim na problemach całego Kościoła – nie wolno przeoczyć faktu, że w walce o koncesję na multipleks dla Telewizji Trwam skrzywdzono człowieka niewinnego, który całe długie życie poświęcił służbie Kościołowi, a którego jedyną „winą” jest to, że jego syn zasiada w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji (polemizując z Krzysztofem Luftem o. Tadeusz Rydzyk stwierdził: „Dowiedziałem się, że tata uczy w seminarium archidiecezjalnym medycyny pastoralnej. Proszę zwrócić się do syna i powiedzieć: »Synu, co wyprawiasz?«”). Byłoby wstydem, gdybyśmy teraz odtworzyli czarny scenariusz z przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. Gdyby kapłan i lewita przeszli obojętnie obok człowieka poturbowanego przez zbójców.

Ale oczywiście...

1724

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]