Reklama

Ładowanie...

Wojna w Ukrainie. Azerbejdżan zakładnikiem Kremla

w cyklu STRONA ŚWIATA
25.03.2022
Czyta się kilka minut
W dniu, w którym Rosja uznała niepodległość separatystycznych republik Doniecka i Ługańska, Azerbejdżan podpisał z nią układ „o strategicznym przymierzu”. Dwa dni później Rosja napadła na Ukrainę, sojuszniczkę Azerów.
Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew, marzec 2022 r. Fot. AA/ABACA/Abaca/East News
P

Po rosyjskim najeździe na Ukrainę Azerbejdżan, podobnie jak jego kaukaskie sąsiadki, Gruzja i Armenia, wyjątkowo ważył słowa. Na konferencji prasowej w Moskwie po podpisaniu układu „o strategicznym przymierzu” azerbejdżański prezydent Ilham Alijew pominął milczeniem fakt, że kilka godzin wcześniej Rosja uznała niepodległość samozwańczych republik. Milczało także ministerstwo spraw zagranicznych w Baku.

Kiedy dwa dni później, 24 lutego, Rosja najechała na Ukrainę, azerbejdżański wiceminister dyplomacji Araz Azimow na posiedzeniu Rady Stałej OBWE powiedział, że Azerbejdżan opowiada się za rokowaniami i pokojowym rozstrzygnięciem rosyjsko-ukraińskiego konfliktu zgodnie z normami i zasadami prawa międzynarodowego, w tym zasadą poszanowania suwerenności państw, ich integralności terytorialnej i nienaruszalności granic. To samo, niemal słowo w słowo, powtórzył Hikmet Hadżijew,...

10835

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/atak-na-ukraine

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]