Reklama

Władza w jednych rękach

Władza w jednych rękach

30.10.2006
Czyta się kilka minut
- Do Platformy bym nie poszedł, do PiS-u ani tyle - mówi sołtys Zębu, najwyżej położonej wsi w Polsce. Andrzej Lassak Oborny wyraźnie jest dumny z tej bezpartyjności.
-

- Jestem normalnym góralem, niezależnym - próbuje określić swoje miejsce na scenie politycznej. Wybrali go w wyborach bezpośrednich mieszkańcy wsi podczas zebrania w kwietniu 2004 r. Wcześniej był przewodniczącym rady sołeckiej, prezesem miejscowego oddziału Związku Podhalan i kierownikiem zespołu regionalnego "Zbójnicek". - Jak za komuny, cała władza w jednych rękach - żartuje żona sołtysa. - No, niezupełnie - replikuje sołtys. - Nie zostałem przywieziony w teczce, mnie zawsze ludzie wybierali.

Co można zrobić za 47 tysięcy

Sołectwo liczy 1600 mieszkańców, należy do gminy Poronin w powiecie tatrzańskim. "Jednostka pomocnicza gminy wiejskiej lub wiejsko-miejskiej" - tak to określa prawodawca. Mieszkańcy nie tylko wybierają sołtysa i radę sołecką, ale także podejmują uchwały w ważnych dla wsi sprawach. Na poziomie...

6125

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]