Reklama

Plon na ugorze

Plon na ugorze

02.09.2013
Czyta się kilka minut
Najważniejsze, by wrócić wsi poczucie własnej wartości. Nie musi mieć kostki brukowej, bankomatu, chodnika wzdłuż całej drogi. Może być dla miasta formą terapii.
Akcje artystyczne Daniela Rycharskiego we wsi Kurówko: „Galeria Kapliczka” - w jej szklanej gablocie prezentowane są dzieła zaangażowanych w projekt artystów. "Multimedialne strachy na dziki i ptaki" - instalacja w kształcie domu, mieściła telewizor.
N

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz jechałem tak długo prosto. Od krakowskiego Kazimierza przez Nową Hutę ani jednego skrętu, dlatego co chwilę na rozwidleniu dopytuję: – A teraz? Ona znów: – Prosto. GPS nieaktualizowany od dwóch lat wskazuje, że jedziemy przez łąki, tymczasem suniemy gładką szosą za unijne pieniądze. Kocmyrzów, siedziba gminy: w zasadzie obrazki, które znamy z „Rancza Wilkowyje”, tylko trochę smutniej. Tereny podmiejskie, jak to ładnie ujmuje Lidka. Parę dyskontów i beton, spomiędzy którego przezierają przyżółkłe już krzaki. Albo wieś zurbanizowana – tak też się mówi. Czyli coś na pograniczu. Jak z tymi twarzami ludzi, które za nic nie dają się zapamiętać. Dopiero potem parę razy w lewo i w prawo, aż wjeżdżamy do Łososkowic. Asfaltowa dróżka pnie się stromym zboczem, aż z siodła rozpościera się widok na Ziemię Miechowską: spore wzniesienia, pola kapusty i cebuli, po...

20370

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]