Reklama

Władza samolubnych

Władza samolubnych

28.07.2009
Czyta się kilka minut
Perspektywa życia w państwie, w którym władzę dzierży pokolenie egotyków, nie może napawać optymizmem. Wyzwania, które stoją przed Polską, wymagają działań, których beneficjentami będą dopiero następne pokolenia.
N

Należę do generacji, która wchodziła w dorosłość w 1989 r. Rocznice nie tylko odświeżają pamięć, ale także skłaniają do podsumowań. Niniejszy rozrachunek dotyczy tej części pokolenia, która wchodziła w dorosłość w dużych miastach lub szybko się do nich przeprowadziła.

Z rozmów prowadzonych w gronie podobnych do mnie "ludzi sukcesu" przebija samozadowolenie, żeby nie powiedzieć: duma. Nie dość, że braliśmy udział w obaleniu komunizmu, to jeszcze zbudowaliśmy Polskę dużo lepszą, niż była dwie dekady temu. Im dłużej się temu przysłuchuję, tym większy towarzyszy mi dyskomfort. I nie chodzi nawet o to, że nasz udział w obaleniu komunizmu bardziej niż odwagi i heroizmu wymagał brawury i poczucia humoru. Nie chodzi również o to, że o dzisiejszym kształcie Polski w dużo większym stopniu przesądziło - pozytywnie i negatywnie - pokolenie 10-20 lat starsze. Moje...

9692

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]