Reklama

Generacja w tarapatach

Generacja w tarapatach

17.04.2012
Czyta się kilka minut
Są spisani na straty przez „czynniki obiektywne” czy przeciwnie: są pokoleniem możliwości, których nie miało przed nimi żadne inne? Tak czy inaczej, co czwarta osoba szukająca pracy w wieku poniżej 24 lat nie może jej znaleźć.
Rokitno, gmina Lubartów - segregacja śmieci przez ludzi nielegalnie pracujących na wysypisku. fot. Rafał Michałowski, Agencja Gazeta
P

PROLOG

Karolina (24 l.), po studiach, młoda mężatka: – Jesteśmy straconym pokoleniem, nie ma dla nas pracy, a państwo nam nie pomaga. Nie ma jak skrzydeł rozwinąć.

Ilona (23 l.), studentka dwóch kierunków: – Co nam po wykształceniu, skoro ono nic nie daje?

Sylwia (26 l.), dwa fakultety, pracuje od roku: – Spada wartość rodziny na rzecz pogoni za kasą. Jesteśmy straceni.

Krzysztof (25 l.), politolog, od pięciu lat na „umowie śmieciowej”: – Dorastamy w doświadczalnej demokracji „pookrągłostołowej”, ze wszystkimi wadami kapitalizmu zachodniego oraz bagażem myślenia i postępowania odziedziczonym po rodzicach. W PRL było g..., ale po równo. Teraz jest wszystko albo nic. Bez kasy jest się nikim.

Wojciech (23 l.), kończy prestiżowe studia: – Jesteśmy murzynami Europy.

AKT PIERWSZY: PIĘTNO

Co czwarta osoba w...

16017

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]