Reklama

Wizja na wizji

Wizja na wizji

07.09.2014
Czyta się kilka minut
Obok laptopa stoi kasa fiskalna. Najsłynniejszy polski jasnowidz prowadzi działalność gospodarczą: usługi paranormalne. Klienci mówią, że jego widzenia wcale nie są jasne.
Fot. Maciej Biedrzycki / FORUM
L

Lato 2010, Sopot, pub na plaży. W drewnianym krześle, obok detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, rozsiada się jasnowidz z Człuchowa, Krzysztof Jackowski. Wokół kłębią się dziennikarze, ekipa telewizyjna Polsatu i gapie. Powstaje kolejny odcinek „Interwencji”. Temat: zaginięcie Iwony Wieczorek.
Kilka tygodni wcześniej 19-latka bawi się w sopockim klubie. Po kłótni z przyjaciółmi wraca sama do domu. Nad ranem 17 lipca 2010 r. idzie promenadą wzdłuż plaży do Jelitkowa – nagrywają ją kamery miejskiego monitoringu. Na tym ślad się urywa. Rodzina nagłaśnia sprawę w mediach.
Krzysztofa Jackowskiego ściąga do Sopotu Polsat. Na plaży, przed kamerami jasnowidz ma wizję. Wącha białą koszulkę, zamyka oczy. Za chwilę bazgrze w zeszycie kreski i szybko powtarza:
– To są krzewy lub drzewa. Proszę zwrócić uwagę. Kształt terenu jest taki nieregularny.
– Tu zaraz jest, tak samo to...

16441

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]