Więzień numer jeden

Powrót Nawalnego do Rosji rozkołysał tamtejszą scenę polityczną i stał się katalizatorem zmian. Kim jest człowiek, który rzuca wyzwanie Putinowi?

Reklama

Więzień numer jeden

Więzień numer jeden

01.02.2021
Czyta się kilka minut
Powrót Nawalnego do Rosji rozkołysał tamtejszą scenę polityczną i stał się katalizatorem zmian. Kim jest człowiek, który rzuca wyzwanie Putinowi?
Aleksiej Nawalny na korytarzu w trakcie przeszukania siedziby jego Fundacji Antykorupcyjnej. Moskwa, 26 grudnia 2019 r. DIMITAR DILKOFF / AFP / EAST NEWS
W

W minioną niedzielę 31 stycznia na rosy­jskie ulice znów wyszli demonstranci, drugi weekend z rzędu. Nie tylko mieszkańcy Moskwy i Petersburga, lecz wszystkich większych miast od Władywostoku po Kaliningrad. I nie tylko zwolennicy Aleksieja Nawalnego, ale także ci, którzy mają zwyczajnie dość wiecznego i coraz bardziej toksycznego prezydenta, jego kleptokratów, propagandy i bezprawia.

System przechodzi kryzys. Przeprowadzona w 2020 r. operacja wyzerowania kadencji Władimira Putina, by umożliwić mu start w kolejnych wyborach prezydenckich w 2024 r., miały w zamiarze Kremla uspokoić sytuację. To się nie udało. W społeczeństwie rosyjskim od dłuższego czasu narasta niezadowolenie z rządów wiecznego władcy. Powrót Nawalnego, który 17 stycznia przyleciał do Moskwy z Berlina, gdzie przechodził rehabilitację po próbie otrucia przez FSB, stał się katalizatorem zmian. Nawet jeśli...

18458

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Okazuje się, że obok odwagi Nawalny ma też sporo poczucia humoru. To dobrze wróży na przyszłość. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/film-aleksiej-nawalny-palac-wladymir-putina-opinie-majatek-prezydent-rosja

Każda gloryfikacja osoby, zwłaszcza występującej przeciwko "Wrogowi świata nr 1", jak to czynią od miesięcy z Nawalnym "uczciwi politycy" i "obiektywne media", powoduje ukrywanie jej licznych grzechów i grzeszków. Nawalny nie jest tym, jakim go przedstawiacie, jakim chcecie, aby był, jakim go nieustannie promujecie... Namaszczanie notorycznego oszusta i malwersanta na prezydenta największego kraju świata tudzież potęgi militarnej - to jakaś aberracja! I to ma być tzw. wolna, obiektywna prasa?! Żenada!

Kogo Nawalny oszukał ? Jakie pieniądze zmalwersował ?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]