Reklama

Jeż w spodniach Putina

Jeż w spodniach Putina

23.01.2021
Czyta się kilka minut
Powrót Aleksieja Nawalnego do Rosji to wyzwanie dla stabilności reżimu. Czy człowiek podważający fundamenty putinowskiej kleptokracji dopnie swego? Na pewno Kreml będzie przeciw niemu grać ostro.
Nawalny przed komisariatem w podmoskiewskich Chimkach już po wyroku sądu, który skazał go na 30 dni aresztu. 18 stycznia 2021 r. Fot. ALEXANDER NEMENOV / AFP / EAST NEWS
O

Od ponad 20 lat Władimir Putin stara się oczyścić pole gry z elementów niepożądanych, które mącą jego monopol władzy. Stopniowo zaostrzane przepisy blokują alternatywne inicjatywy, poddają kontroli państwa każdy przejaw pozasystemowej aktywności politycznej. Opozycja zwalczana jest na wszelkie sposoby, coraz częściej metodami siłowymi.

Na wygolonym trawniku zdołał jednak wyrosnąć polityk, który ogłosił, że ma pomysł na Rosję bez balastu korupcji, z uczciwą konkurencją polityczną i demokratycznymi wyborami. Aleksiej Nawalny ukazuje brudne bebechy rządzącego układu. Przez lata stanowił lekceważony z perspektywy Kremla margines, ale dzięki dynamicznym akcjom zyskał na tyle pokaźną wagę polityczną, że został w końcu uznany przez Putina za zagrożenie.

Na początku lat 60. XX w. gensek Nikita Chruszczow, zadowolony z pomysłu potajemnego...

15186

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

to podobnie ma Kaczyński z Giertychem, z zachowaniem proporcji rzecz jasna bo dziadzio Jarek to jednak karykatura dyktatora jest

Tacy ludzie, tworzą historię.Niestety, padają często ofiarami, jej tworzenia. Nawalany, to przykład ideowego patrioty w pełnym tego słowa znaczeniu. Niewątpliwie kocha Rosję, tylko czy Rosja kocha jego? Tego nie wiem, lecz podziwiam jego odwagę albo bezmyślność.Ewentualnie, jedno i drugie.

Musimy wspierać walczących o swoje słuszne prawa Białorusinów i Rosjan. Córka Putina studiuje w Holandii, ponieważ jej ojciec uznał że ten kraj jest dla Rosji przyjazny. Z Niemcami Putin buduje kolejny gazociąg. Róbmy swoje nie zważając na europejskich hipokrytów, dla których standardem jest merkantylna mentalność a priorytetem zawartość portfela.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]