Reklama

Wielkie braki

Wielkie braki

19.09.2017
Czyta się kilka minut
W Indiach odbyła się premiera bollywoodzkiej produkcji o wdzięcznym tytule „Toaleta. Historia miłosna”. Przebieg akcji w skrócie: dziewczyna zostaje wydana za mąż, ale po ślubie okazuje się, że w domu świeżego żonkosia nie ma toalety.
M

Młoda żona, zmuszona do wychodzenia za potrzebą na zewnątrz, decyduje, że nie wróci do nowego gniazda, zanim jej luby nie postara się o wychodek. Co z pewnością jest przyczyną (nie wiem, bo nie widziałem, ale bollywoodzkie filmy nie różnią się wszak znacznie od siebie) wielu wesołych, a zarazem smutnych przygód oraz trwających po bitej minucie zbliżeń kamery na wyrażające różne grymasy twarze, a także wspaniałej etnicznej, acz zalanej lukrem muzyki.

Film z gwiazdorską obsadą wyświetlany jest na ekranach trzech tysięcy indyjskich kin. I nie ma w tym nic śmiesznego. Ponad połowa mieszkańców Indii (a więc ponad pół miliarda ludzi) nie ma dostępu do toalety. Potrzeby fizjologiczne zmuszeni są załatwiać pod drzewami, na polach, za domami, na plażach. Nie trzeba chyba tłumaczyć, jakie zagrożenie epidemiologiczne przy tym generują. Ile przypadków gwałtów miało miejsce w takich...

6712

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dobroczynność w otoczce światowego blichtru może budzić sceptycyzm, ale jeśli ma to być instrument realnej pomocy potrzebującym, to czemu nie? Może warto skontaktować się z nimi, oczywiście jeśli już nie robią czegoś w Pana afrykańskiej okolicy. (littlesun.com)

za ten i podobne teksty, które uświadamiają nam jak dużo otrzymaliśmy w porównaniu z innymi. A kto dużo otrzymał, od tego dużo się będzie wymagać. I tak źle, i tak niedobrze :) Autora serdecznie pozdrawiam.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]