Reklama

Ładowanie...

Wielka Orkiestra Niechęci

14.01.2013
Czyta się kilka minut
To już rytuał: raz do roku, kiedy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy startuje do kolejnego lotu, pojawiają się głosy: zrobili dużo dobrego, ale...
M

Mam szacunek do kwestujących, ale... Nikt nie neguje, chciałbym jednak... Jerzy Owsiak zrobił dużą rzecz, a mimo to... Na marginesie dodajmy, że ojciec Owsiaka był milicjantem, niby nic, a jednak... I tak dalej.

W tym roku z chóru głosów szczególnie warto zapamiętać europosła Jacka Kurskiego, który zdradził, że w tym szczególnym dniu daje więcej na tacę, oraz niezawodnego Tomasza Terlikowskiego. Publicysta, najwyraźniej pod wpływem Goethego, zakomunikował, że im więcej dobra czyni Jurek Owsiak, „tym dużo więcej złego czyni swoimi wypowiedziami”.

WOŚP jest jednak instytucją tak jednoznacznie dobrą, że z każdej próby krytyki wychodzi zwycięsko. Nie ma w kraju instytucji pozarządowej, która zrobiłaby dla polskiej służby zdrowia równie dużo. Próby umniejszania tych zasług poprzez lustrowanie postaci Owsiaka, oskarżanie go o szerzenie demoralizacji czy namawianie do...

1467

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]