Reklama

Wielka jest wiara pogan

Wielka jest wiara pogan

09.11.2003
Czyta się kilka minut
- Mój syn modli się z wyznawcami jakiejś niechrześcijańskiej wiary. Powiedziałam, że tak nie wolno, że to wyrzekanie się katolickiej wiary. A on na to: “Przecież w Asyżu Papież zrobił to samo". Co robić? - z takim problemem zwróciła się do mnie znajoma, matka świeżo upieczonego inżyniera, głęboko zaangażowanego w życie Kościoła.
P

Pytanie, czy chrześcijanie mogą modlić się wspólnie z wyznawcami innych religii, do niedawna właściwie czysto teoretyczne, nabiera dziś w Polsce praktycznego charakteru.

Razem, ale osobno

Problem postawiły na ostrzu noża przede wszystkim międzyreligijne Dni Modlitwy o Pokój, zorganizowane - z inspiracji Jana Pawła II - w Asyżu w 1986 i 2002 r. Sprawa była tak poważna, że na cztery dni przed pierwszym spotkaniem Papież podczas audiencji generalnej wyjaśnił, że w Asyżu uczestnicy mają kierować się zasadą: “Być razem, aby się modlić. Na pewno nie można »modlić się razem«, tzn. wznosić wspólnej modlitwy, ale można być obecnym, kiedy inni się modlą". W mieście św. Franciszka przedstawiciele różnych religii modlili się osobno. I to nie tylko na życzenie Watykanu - podobnie myśleli niektórzy przedstawiciele innych religii.

...
13224

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]