Reklama

Ładowanie...

Widzenia

Widzenia

23.11.2020
Czyta się kilka minut
C

Chrystus daje wewnętrzny pokój, który przebija się i przenika przez wszystkie pokusy i przeciwności, udrękę i cokolwiek jest tego rodzaju. (...) Wieczny pokój, którym jest Bóg.

TEOLOGIA NIEMIECKA


Jak wielki spokój osiąga, kto nie zajmuje się tym, co bliźni mówi, czyni i myśli, lecz uważa na to, co robi sam – by było sprawiedliwe, święte, zgodne z dobrem.

MAREK AURELIUSZ

Galeria zdjęć

Autor artykułu

Filozof i teolog, publicysta, redaktor działu „Wiara”. Doktor habilitowany, kierownik Katedry Filozofii Współczesnej w Akademii Ignatianum w Krakowie. Nauczyciel mindfulness, trener...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]