Reklama

Wiara w pytaniach

03.02.2014
Czyta się kilka minut
W Kościele potrzebne jest większe zaufanie do indywidualnego sumienia. To jeden z wniosków, do jakich doszły środowiska „Znaku”, „Więzi”, KIK i „Tygodnika Powszechnego”, odpowiadając wspólnie na Ankietę Franciszka.
A

Ankieta Franciszka o rodzinie, rozsyłana jesienią ubiegłego roku do lokalnych Kościołów, stała się wydarzeniem bezprecedensowym: oto papież zapytał katolików, co sądzą w ważnej dla Kościoła sprawie. 39 pytań rozesłanych z jego polecenia trafiło do Konferencji Episkopatów, a za ich pośrednictwem miało dotrzeć do Kościołów lokalnych. Pytania podzielone na 9 bloków (opublikowaliśmy je w „TP” nr 45/13, zaś w „TP” nr 51-52/13 omówiliśmy odpowiedzi nadesłane na naszą stronę internetową) dotyczą problemów rodziny, związków partnerskich i miejsca homoseksualistów w Kościele.
To tymi zagadnieniami ma zająć się rozpisany na dwa lata Synod Biskupów. Pierwszą turę spotkań – „Wyzwania duszpasterskie związane z rodziną w kontekście ewangelizacji” – zaplanowano na październik tego roku, drugą turę na rok 2015.
Środowiska skupione wokół redakcji „Znaku”, „Więzi”, „Tygodnika Powszechnego...

7413

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]