Reklama

Ładowanie...

Wgapiam się w cudze okna

22.02.2016
Czyta się kilka minut
Anna Dziewit-Meller, autorka książki „Góra Tajget”: Pokój i stabilizacja, w których się rozsiedliśmy, są bardzo względne. Nie byłabym tym tak przerażona, gdyby nie fakt, że jestem matką. I o tym też napisałam książkę.
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
Fot. Maciej Zienkiewicz dla „TP”
M

MAGDALENA KICIŃSKA: Lubisz się gapić?

ANNA DZIEWIT-MELLER: Lubię! Gapienie się to podstawa w mojej robocie. Zawsze fascynowały mnie kraje takie jak Holandia, gdzie ludzie podobno nie mają nic do ukrycia, więc nie zasłaniają okien. Lubię w nie zaglądać, choć to trochę niegrzeczne. Kiedy na studiach mieszkałam w Krakowie, wracałam często do domu tramwajem ulicą Dietla wśród kamienic o dużych, często niezasłanianych oknach. Wgapianie się w nie było jedną z moich ulubionych rozrywek.

Ja też mam okna, przez które zaglądam, i trochę zazdroszczę tego, co tam widzę.

Znam to. Są takie okna, w które człowiek spojrzy i sobie myśli: gdybym tak żył, to na pewno byłoby wspaniale, znacznie lepiej niż teraz. Moich własnych okien nie widać na szczęście, są na wysokim piętrze kamienicy, więc mogę się spokojnie...

19808

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]