Reklama

Wgapiam się w cudze okna

Wgapiam się w cudze okna

22.02.2016
Czyta się kilka minut
Anna Dziewit-Meller, autorka książki „Góra Tajget”: Pokój i stabilizacja, w których się rozsiedliśmy, są bardzo względne. Nie byłabym tym tak przerażona, gdyby nie fakt, że jestem matką. I o tym też napisałam książkę.
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
Fot. Maciej Zienkiewicz dla „TP”
M

MAGDALENA KICIŃSKA: Lubisz się gapić?

ANNA DZIEWIT-MELLER: Lubię! Gapienie się to podstawa w mojej robocie. Zawsze fascynowały mnie kraje takie jak Holandia, gdzie ludzie podobno nie mają nic do ukrycia, więc nie zasłaniają okien. Lubię w nie zaglądać, choć to trochę niegrzeczne. Kiedy na studiach mieszkałam w Krakowie, wracałam często do domu tramwajem ulicą Dietla wśród kamienic o dużych, często niezasłanianych oknach. Wgapianie się w nie było jedną z moich ulubionych rozrywek.

Ja też mam okna, przez które zaglądam, i trochę zazdroszczę tego, co tam widzę.

Znam to. Są takie okna, w które człowiek spojrzy i sobie myśli: gdybym tak żył, to na pewno byłoby wspaniale, znacznie lepiej niż teraz. Moich własnych okien nie widać na szczęście, są na wysokim piętrze kamienicy, więc mogę się spokojnie...

19808

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]