Reklama

Warszawska giełda pobożnych życzeń

Warszawska giełda pobożnych życzeń

08.11.2021
Czyta się kilka minut
Gdyby szanse na powstrzymanie katastrofy klimatycznej szacować wyłącznie na podstawie stosunku polskiego biznesu do tego problemu, można by już dziś ogłosić klęskę.
S

Spośród 140 spółek notowanych w głównych indeksach warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych zaledwie 13 przyjęło do tej pory jakiś cel klimatyczny – wynika z opublikowanego właśnie raportu fundacji Instrat. Spośród wymienionej trzynastki cztery firmy nie opracowały żadnej strategii. W przypadku zapewnień o ograniczeniu emisji dwutlenku węgla tylko połowa deklaracji zawiera choćby zarys planu, w jaki sposób firma chce realizować to założenie. Ani jedna nie uwzględnia za to najnowszych ustaleń naukowców na temat tempa zmian klimatycznych.

„W dobie rosnącej uwagi, jaką inwestorzy przykładają do działań spółek publicznych na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych, ograniczona aktywność notowanych na GPW firm w zakresie ustalania celów i strategii klimatycznych może ciążyć ich wycenom” – stwierdzają kategorycznie autorzy raportu, ale polscy akcjonariusze raczej nie podzielają...

1278

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]