Reklama

Walka dobra ze złem

Walka dobra ze złem

24.07.2005
Czyta się kilka minut
W 2003 r. prefekt Kongregacji Nauki Wiary stwierdził, że książkowy cykl o czarodziejach z Hogwartu uwodzi młodzież i destrukcyjnie wpływa na jej wiarę.
I

Informacja obiegła świat tuż przed premierą szóstego tomu bestselleru Joanne K. Rowling, zatytułowanego "Harry Potter i Książę Półkrwi". Zacytowana wypowiedź kard. Ratzingera pochodzi z listu do Gabriele Kuby. Ta niemiecka krytyczka filmowa przesłała kardynałowi swoją książkę "Harry Potter - dobry czy zły?". Kardynał zdecydował się odpowiedzieć, a treść jego listu, datowanego na 3 marca 2003 r., opublikował dziennik "La Repubblica". Zresztą od dłuższego czasu jego fragmenty można było przeczytać na stronie internetowej Gabriele Kuby.

Ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary pisał: “Dobrze się stało, że oświeca Pani i informuje ludzi co do książek o Harrym Potterze, ponieważ są one subtelnymi pokusami, które działają niezauważenie i z tego powodu głęboko oddziałują [na dzieci] i zniekształcają chrześcijańską wiarę w ich duszach, nim osiągnie ona właściwą...

4645

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]