Reklama

Wakacje z  Kasjopeją

Wakacje z  Kasjopeją

08.12.2009
Czyta się kilka minut
Ks. Stanisław Musiał: To było zawalenie się mojej dotychczasowej piramidalnej konstrukcji świata z człowiekiem na szczycie. Każde stworzenie ma życie od Boga i nie jest skazane na zależności pańszczyźniane od innych. Próbował nas uczyć tego już św. Franciszek. Chrześcijaństwo w XXI wieku będzie musiało zmienić swój stosunek do zwierząt (zmienią się przez to także nasze kulinarne przyzwyczajenia). Tekst ukazał się w TP nr 40/01.
"

"Nie wiem, czy Ojciec będzie zadowolony, ale w tym roku nie będzie Ojciec na plebanii sam" - powiedziała do mnie sekretarka przy parafii św. Mikołaja w Monachium, witając mnie biurze parafialnym na parterze plebanii. Podobnie jak zeszłego lata miałem tutaj zastępować proboszcza. Rzeczywiście, u szczytu schodów prowadzących na I piętro, gdzie miałem zamieszkać, przywitało mnie dwoje iskrzących się czarnych oczu.

"To Kasjopeja. - powiedziała sekretarka. Kasjopeję otrzymał proboszcz przed paru dniami, tuż przed swym wyjazdem na wakacje, od pewnego niepełnosprawnego chłopca, który go prosił, żeby się nią zaopiekował i jej się nie wyzbywał. Kotka, zdaniem sekretarki, mogła mieć co najwyżej dwa miesiące. "Jest piękna - powiedziała zostawiając mnie samego na piętrze - i będzie miał Ojciec z niej dużo radości."

KRÓLEWSKIE POCHODZENIE...

13043

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]