Reklama

W tym miejscu pękło

W tym miejscu pękło

10.11.2014
Czyta się kilka minut
Mikołaj Grynberg, fotograf i pisarz: Kiedy te straszne historie zaczęły do mnie docierać, pomyślałem, że każdy dorosły człowiek musi w którymś momencie trafić do obozu.
Fot. Tomasz Wiech dla „TP”
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Mikołaj, czy Ty jesteś szczęśliwym człowiekiem?
MIKOŁAJ GRYNBERG: Szczęściarzem jestem, to na pewno. Mogę zajmować się tym, czym chcę, mam żonę, dzieci, tatę, miałem mamę i dziadków. Co nie znaczy, że często się uśmiecham.
Kiedyś uśmiechałeś się częściej?
Kiedyś byłem błaznem, wygłupiałem się, a wszyscy wokół się śmiali. To było absolutnie naturalne.
Smutek pojawił się po śmierci mamy?
Wtedy rozsypał mi się świat i przez lata ciężko go było pozbierać. Mama zginęła w wypadku samochodowym w 2002 r. Do jej śmierci dużo przebywaliśmy razem, gadaliśmy, byliśmy zaprzyjaźnieni. W suterenie na Żoliborzu wynajmowaliśmy pracownię, mama przychodziła tam rysować i szyć, zajmowała się projektowaniem ubrań.
Po jej śmierci Mikołaj Łoziński sprezentował mi negatyw z jej...

15238

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]