Reklama

W słabości prawda

W słabości prawda

20.03.2005
Czyta się kilka minut
W 1938 r. brat René Voillaume i siostra Magdalena, fundatorzy Małych Braci i Małych Sióstr Jezusa, spotykają się po raz pierwszy: pośrodku pustyni, przed grobem Brata Karola - i to nie szukając go. Pierwsi bracia żyją na Saharze od pięciu lat. Siostra Magdalena przyjechała przed siedmioma laty. Teraz odkrywają, że mają ten sam cel: żyć według ideału poszukiwanego przez Brata Karola.
M

Miłość braterska, pracowite ubóstwo, a także modlitwa kształtują życie świętej Rodziny w Nazarecie. To wszystko daje radość, naturalną swobodę, zjednoczenie z Bogiem.

Z upływem czasu dla Małych Braci i Małych Sióstr staje się coraz bardziej jasne, że powołanie kieruje ich w stronę życia kontemplacyjnego, ale mocno związanego z biednymi - nie tylko na terenach islamskich, ale we wszystkich krajach i środowiskach misyjnych, przede wszystkim w kręgach robotniczych. Chodzi o połączenie modlitwy z obecnością w świecie, rzeczywistym dzieleniem warunków życia ubogich, bez żadnych przywilejów. Taka właśnie była intuicja Brata Karola i dlatego począwszy od końca wojny bracia i siostry są na południu Francji i pracują w fabrykach, na budowach.

Czy to możliwe, by zachowywać jednocześnie wierność życiu kontemplacyjnemu i warunkom prostego, pracowitego...

4748

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]