Reklama

Moc w codzienności

Moc w codzienności

03.09.2019
Czyta się kilka minut
Nie mieszkają w klasztorach, wykonują proste prace. Małe Siostry Jezusa we wrześniu obchodzą 80-lecie.
Polskie Małe Siostry od Jezusa, Częstochowa, 2013 r. MATERIAŁY ZGROMADZENIA
P

Po co one są?” – ksiądz Igor z Brześcia zadawał sobie to pytanie od dawna. Żyją w bloku, wśród ludzi, najczęściej podejmując pracę fizyczną. Pierwszy raz fraternię zgromadzenia Małych Sióstr Jezusa w Nowej Hucie w Krakowie odwiedzam przed Wielkanocą 2019 r. W mieszkaniu dominuje kolor niebieski. Na prasowalnicy leżą poukładane błękitne habity. Jest cicho, spokojnie. Słucham o powołaniu, o codzienności. Siostra Teresa Maria już tego samego dnia opowiada mi także o swojej pasji.

– Poczekaj, pokażę ci – przynosi kartki, które sama tworzy. Suszy wcześniej polne kwiaty, a potem układa je w różne wzory w zależności od okazji. Przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą wspólnota wysyła je do bliskich. – Wybierz sobie.

Przyglądam się kwiatom, ziarenkom piasku. Jest też krzyż. Krzyż z sercem. Dokładnie taki, jaki towarzyszy zgromadzeniu.

– Może chciałabyś takie pudełko? – pyta...

17732

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

JE bp Jan Tyrawa obleśnym sodomitą? Lider partii Szczęść Boże (partia Szczęść Boże wchodzi w skład komitetu wyborczego Konfederacja) Grzegorz Braun o biskupie Janie Tyrawie: https://www.youtube.com/watch?v=wqWP9Db9tJQ Głosuj na Konfederację. PiS-PO jedno zło!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]