Reklama

Ładowanie...

Nadzieja dla łotrów

19.04.2011
Czyta się kilka minut
Mówi się o momencie nawrócenia czy o wielkiej przemianie w życiu, że jest to narodzenie na nowo, rozpoczęcie nowego życia. W tym sensie - to namiastka zmartwychwstania.
Chrystus w Ogrojcu; farby olejne, szkło. Podhale, warsztat wschodniosłowacki, XIX w. / Z kolekcji Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie
K

Kiedy zastanawiamy się nad tym, dlaczego Pan Jezus umarł na krzyżu, by nas zbawić, mówimy o decyzjach Boga, których zrozumienie zupełnie przekracza nasze możliwości. Spytajmy najpierw: dlaczego Bóg w ogóle stworzył człowieka? Uczynił to z miłości, bo sam jest Miłością, i chciał człowieka kochać. I nigdy z niego nie zrezygnował, nie opuścił, nie wyrzucił, a upadłemu w grzech obiecał, że wyśle Mesjasza, który go zbawi.

Po chrzcie Jezusa w Jordanie Bóg powiedział: "ty jesteś mój Syn umiłowany". Te słowa skierował nie tylko do Jezusa, ale także do nas: bo jesteśmy Jego braćmi. Bóg Ojciec nas kocha, bo kiedy patrzy na nas, widzi swojego Syna.

Jezus przyszedł, by głosić Dobrą Nowinę, czyli miłość Ojca. Wtedy Syn Boży, sam Bóg staje się jednym z nas. Na krzyżu bierze na siebie nasze grzechy, by nas zbawić. Ale ludzie, wydawałoby się, najlepiej do...

4918

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]