Reklama

Nadzieja dla łotrów

Nadzieja dla łotrów

19.04.2011
Czyta się kilka minut
Mówi się o momencie nawrócenia czy o wielkiej przemianie w życiu, że jest to narodzenie na nowo, rozpoczęcie nowego życia. W tym sensie - to namiastka zmartwychwstania.
Chrystus w Ogrojcu; farby olejne, szkło. Podhale, warsztat wschodniosłowacki, XIX w. / Z kolekcji Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie
K

Kiedy zastanawiamy się nad tym, dlaczego Pan Jezus umarł na krzyżu, by nas zbawić, mówimy o decyzjach Boga, których zrozumienie zupełnie przekracza nasze możliwości. Spytajmy najpierw: dlaczego Bóg w ogóle stworzył człowieka? Uczynił to z miłości, bo sam jest Miłością, i chciał człowieka kochać. I nigdy z niego nie zrezygnował, nie opuścił, nie wyrzucił, a upadłemu w grzech obiecał, że wyśle Mesjasza, który go zbawi.

Po chrzcie Jezusa w Jordanie Bóg powiedział: "ty jesteś mój Syn umiłowany". Te słowa skierował nie tylko do Jezusa, ale także do nas: bo jesteśmy Jego braćmi. Bóg Ojciec nas kocha, bo kiedy patrzy na nas, widzi swojego Syna.

Jezus przyszedł, by głosić Dobrą Nowinę, czyli miłość Ojca. Wtedy Syn Boży, sam Bóg staje się jednym z nas. Na krzyżu bierze na siebie nasze grzechy, by nas zbawić. Ale ludzie, wydawałoby się, najlepiej do...

4918

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]