Reklama

Duchowość Nazaretu

Duchowość Nazaretu

20.12.2006
Czyta się kilka minut
Ludzie potrzebują Jezusa z Nazaretu, który siedział przy stole z grzesznikami, zostawił osiem błogosławieństw, które są Jego autoportretem. Biedni i upokorzeni mogą być szczęśliwi, bo Bóg jest jednym z nich.
fot. KNA-Bild
M

MARCIN WITAN: - Świętujemy dziś tajemnicę wiary. My, wierzący w Jezusa z Nazaretu, który jest Chrystusem, a więc Człowiekiem namaszczonym Bogiem. Świętujemy w Kościele. "Wierzę w Kościół" - taki tytuł nosi ostatnia książka Brata. Wielu powie: dobrze, w Jezusa tak, ale w Kościół?

BRAT MORIS: - A co to jest Kościół? O to trzeba zapytać Jezusa, który go założył, wybierając prostych i słabych ludzi. Po co? Wydaje mi się, że aby niejako przedłużać Ewangelię w sposób, o którym czytamy w Dziejach Apostolskich, kiedy Piotr i Jan wchodzą do świątyni i spotykają sparaliżowanego żebraka. Piotr mówi: "Nie mamy złota ani srebra, ale co mamy, dajemy tobie - w imię Jezusa wstań i chodź!".

To jest powołanie Kościoła. Nie budowanie, nie prowadzenie, nie władza, tylko powiedzenie ludziom: w imię Jezusa wstańcie, Jezus się zbliża! Taki Kościół powtarza Jego...

10393

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]