Reklama

W odbitkach

W odbitkach

14.12.2020
Czyta się kilka minut
Joanna Piotrowska czuje się reżyserką lub choreografką, kiedy na swoich fotografiach za pomocą cudzych ciał tworzy obrazy.
Wystawa fotografii Joanny Piotrowskiej „Zaduch” w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, Warszawa, 20 września 2020 r. / KACPER GODLEWSKI / ZACHĘTA
J

Jest dziś na świecie jedną z najbardziej cenionych polskich artystek, ale w kraju pozostaje mało znana. Joanna Piotrowska urodziła się w 1985 r., studiowała w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W ramach pracy licencjackiej powstał jej cykl „5128”. Wybrała się w Bieszczady, chodziła po terenach, których mieszkańców wysiedlono podczas akcji „Wisła” w 1947 r. Tytuł cyklu to liczba domów znajdujących się tam według przedwojennych map.


...
18401

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Przecież w tych zdjęciach nic nie ma. Banał na poziomie dokumentacyjnym. To jakiś ukryty artyzm, w który trzeba uwierzyć? Sorry, ale mi nawet trudno uwierzyć w wykształcenie i doświadczenie zawodowe na podstawie tych i innych zdjęć, które są w necie. Nie wykluczam, że autorka przez sztukę rozumie serio to, co żartobliwie uważał Axentowicz: sztuką nie jest namalować, sztuką jest sprzedać.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]