Reklama

W obliczu krzywdy

W obliczu krzywdy

28.09.2010
Czyta się kilka minut
Krzywda mi się dzieje - woła Habakuk. Woła wniebogłosy, uskarża się żarliwie, a nawet z nutą pretensji. Wydaje mu się, że Bóg działa nazbyt opieszale, że zobojętniał na jego niedolę.
W

Wokół waśnie, spory, przemoc, ucisk - jednym słowem potworna niesprawiedliwość, a Pan Bóg milczy, jakby Go nic a nic nie obchodziło, w jakich warunkach żyją Jego wyznawcy, sprzymierzeni z nim zarówno jako pojedyncze osoby, i jako naród. Boże, mówi Habakuk, czemu każesz mi bezczynnie przyglądać się tej tragedii? Bóg odpowiada: przemoc nie ma przyszłości, zniknie.

Gdybyśmy jednak mieli do czynienia z kimś innym, a nie z prorokiem, usłyszelibyśmy całkiem inne opowiadanie. Nieprawdziwy prorok doradzałby całkiem inne zachowanie się w sytuacji kryzysowej. Należy mężnie, z poświęceniem, cierpliwie, a nawet z radością i z podniesionym czołem wycierpieć do końca, co wycierpieć trzeba, bo ten doczesny świat jest niewiele wart, liczy się wieczność. W niebie nam wynagrodzą te wszystkie niedogodności, przeciwności, cierpienia. Nie narzekaj, nie lamentuj, weź się w garść i...

2735

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]