Reklama

W małych siła!

16.07.2008
Czyta się kilka minut
Ich właściciele to ludzie z pasją. Jednak wydawanie książek to nie tylko kwestia pomysłów, ale też finansowej ekwilibrystyki.
M

Mają zwykle bardzo ambitne plany wydawnicze, nie idą na kompromisy, starannie dobierając tytuły i dbając o szatę graficzną. Tworzą często edytorskie dzieła sztuki, które coraz częściej są doceniane zarówno przez czytelników, jak jurorów konkursów. Ich atutem jest również to, że podejmują ryzyko, stawiając na tytuły, które nie miałyby szans ukazać się gdzie indziej.

Firma z Karakterem

Według danych Biblioteki Analiz, w 2006 r. na polskim rynku wydawniczym zarejestrowanych było ponad 20 tys. wydawnictw.

98 proc. wszystkich tytułów, jakie ukazały się w Polsce w tym czasie, zostało opublikowanych przez ok. 200 dużych i średnich podmiotów. Czy więc małe prywatne inicjatywy mogą skutecznie konkurować z dużymi domami wydawniczymi?

Ich właściciele to ludzie z pasją, którzy przekonują, że...

8780

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]