Reklama

W drzwiach

W drzwiach

29.11.2015
Czyta się kilka minut
Zaczął się adwent.
Bp Grzegorz Ryś / Fot. Grażyna Makra
A

Ale już od przeszło dwóch tygodni w Liturgii Mszalnej czytaliśmy fragmenty eschatologicznej mowy Jezusa – w redakcji św. Łukasza oraz w św. Marka usłyszycie o wojnach i pogłoskach wojennych. Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu; będą miejscami trzęsienia ziemi, będą klęski głodu. Wydawać was będą sądom i w synagogach będą was chłostać, i będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu Jego imienia (zob. Mk 13, 7-13).

Każde pokolenie zderza się z tymi znakami. Każde słyszy o wojnach – albo samo ich wprost zaznaje. W każdym pokoleniu narody powstają przeciw sobie. Każde pokolenie musi się zmagać z klęskami elementarnymi; każde modli się do Boga o zachowanie od powietrza i ognia; każde – również nasze – w ciągu swego życia wielokrotnie dowiaduje się o powodziach, trzęsieniach ziemi, wybuchach wulkanów, pochłaniających setki, nieraz tysiące ludzkich ofiar....

3379

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]