Reklama

Ładowanie...

W cieniu i od czarnej roboty

17.12.2007
Czyta się kilka minut
Nowy rząd zastosował wprzejętych ministerstwach tak zwaną miotłę. Jednak czystki to efekt słabości kadry urzędniczej.
N

Na stanowisku wiceministra w rządzie PO utrzymał się w ministerstwie kultury Tomasz Merta, choć w czasie kampanii wsparł PiS, a i wcześniej dał się poznać jako zwolennik IV RP - zwłaszcza jeśli chodziło o politykę historyczną. Sam zainteresowany przyznaje, że dość wcześnie "na mieście" mówiło się, iż PO może go zostawić w resorcie. Czy nie miał dylematu, biorąc pod uwagę ostrość wyborczej walki między PO i PiS?

- Popierałem PiS, ale to było przede wszystkim poparcie dla ponadpartyjnych celów, które realizować można także w tym rządzie. Ciągłość jest wartością - mówi

stary-nowy wiceminister. - W poprzedniej kadencji inicjatywy ministerstwa kultury popierał cały parlament. Chyba w jednym przypadku SLD wstrzymało się od głosu, więc kłopotu nie mam ani ja, ani PO.

Merta zwraca uwagę na zakres swoich obowiązków, do którego należą m....

8981

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]