Reklama

W butelkę

W butelkę

21.06.2021
Czyta się kilka minut
Cztery miliardy dolarów – tyle kosztował koncern Coca-Cola jeden prosty gest.
ADOBE STOCK
K

Kosztował tylko teoretycznie, nikomu przecież pieniądze z kieszeni nie wypadły: w ten metaforyczny sposób dziennikarze obsługujący abstrakcyjny świat giełd opisują fakt, że akcje firmy staniały na moment o 1,6 proc. A zatem jej kapitalizacja, czyli wartość wszystkich akcji będących w obiegu, spadła o tę właśnie kwotę. Miliardy po prostu robią większe wrażenie na nas niż procenty, a czy w ogóle dużo to, czy mało, trudno bez kontekstu stwierdzić. Faktem bezspornym i jedynym dla nas tu ciekawym było to, że kurs faktycznie drgnął: zamiast stu trybunów ludowych i setki pikiet związkowych jeden człowiek na moment zakleszczył tryby turbokapitalizmu.

Zaznaczmy od razu: nie byle człowiek, tylko piłkarz, i to z tych najsławniejszych. Cristiano Ronaldo podczas konferencji prasowej ostentacyjnie odsunął od siebie dwie butelki coli, podnosząc za to wysoko tę z wodą – dla podkreślenia...

5759

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]