Reklama

Uwaga

Uwaga

25.01.2011
Czyta się kilka minut
Dostałem nadzwyczajną łaskę: ilekroć o katastrofie smoleńskiej wypowiadają się politycy, natychmiast wyłącza mi się uwaga. Nieważne, czy reprezentują Partię Okrągłych, czy Pogodnych i Spokojnych, czy Pięknych Jak Noc, czy tych, co Próbują Się Liczyć, albo tych, co Strasznie Ludzi Denerwują - uwaga mi się wyłącza i po prostu nie słyszę, co mówią.
W

Wiem, że powinienem słuchać, bo w końcu taka katastrofa to w znacznej mierze problem polityczny, ale nic na to nie poradzę: spokojnie słucham redaktorów "Polski Zbrojnej" i "Skrzydlatej Polski", pilotów, którzy latali tupolewami i iłami, specjalistów od naprowadzania samolotów, nawet urzędników państwowych (jeśli wypowiadają się jak urzędnicy, a nie jak politycy), natomiast kiedy pojawia się polityk, ja już z góry wiem, co powie, i uwaga mi się wyłącza.

Może zresztą nie jest to łaska nadzwyczajna, może wielu z was tak ma. W końcu ileż można słuchać, że (na przykład) trzeba skończyć z mową nienawiści, od ludzi, po których widać, że utopiliby siedzącego obok przeciwnika w łyżce wody. Widz nie jest głupi i na ogół wie, kiedy wzywający do pokoju szykują się do wojny. Piszę: na ogół, bo - jak pokazała ostatnia kampania wyborcza - czasem można się nabrać.

...
2975

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]