Reklama

UFO nad Polską

18.07.2017
Czyta się kilka minut
Obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających zaczęły się w Polsce. Tu też kosmici uruchomili naszą prehistorię. Zapewne już wtedy zrobili to w wakacje.
Pomnik UFO, Emilcin LUKKE AT POLISH WIKIPEDIA
J

Jest 2 lipca 1947 r. Na pustkowiu w okolicach Roswell w Nowym Meksyku rozbija się tajemniczy obiekt latający, dając początek rozgałęziającym się i splatającym opowieściom o rządowych spiskach, tajemnych laboratoriach, nadludzkich technologiach, a nawet sekcjach zwłok Obcych. Powtarzany, przetwarzany, parodiowany i odkrywany na nowo incydent w Roswell inspirował niezliczonych twórców literatury, komiksu i filmu na całym świecie, stając się sercem jednego z najżywotniejszych mitów współczesnej kultury popularnej.

Jak łatwo policzyć, od tamtych wydarzeń minęło właśnie 70 lat. To świetna okazja, żeby wybrać się do Nowego Meksyku i zobaczyć na własne oczy opromieniony legendą kawałek pustyni. Warto było zarezerwować bilety, bo z okazji rocznicy Muzeum UFO w Roswell zorganizowało wielki jubileuszowy festiwal, podczas którego można było wysłuchać najbardziej cenionych w środowisku...

18908

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Podobne teksty

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]