Reklama

UFO nad Polską

UFO nad Polską

18.07.2017
Czyta się kilka minut
Obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających zaczęły się w Polsce. Tu też kosmici uruchomili naszą prehistorię. Zapewne już wtedy zrobili to w wakacje.
Pomnik UFO, Emilcin LUKKE AT POLISH WIKIPEDIA
J

Jest 2 lipca 1947 r. Na pustkowiu w okolicach Roswell w Nowym Meksyku rozbija się tajemniczy obiekt latający, dając początek rozgałęziającym się i splatającym opowieściom o rządowych spiskach, tajemnych laboratoriach, nadludzkich technologiach, a nawet sekcjach zwłok Obcych. Powtarzany, przetwarzany, parodiowany i odkrywany na nowo incydent w Roswell inspirował niezliczonych twórców literatury, komiksu i filmu na całym świecie, stając się sercem jednego z najżywotniejszych mitów współczesnej kultury popularnej.

Jak łatwo policzyć, od tamtych wydarzeń minęło właśnie 70 lat. To świetna okazja, żeby wybrać się do Nowego Meksyku i zobaczyć na własne oczy opromieniony legendą kawałek pustyni. Warto było zarezerwować bilety, bo z okazji rocznicy Muzeum UFO w Roswell zorganizowało wielki jubileuszowy festiwal, podczas którego można było wysłuchać najbardziej cenionych w środowisku...

18908

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

to tytuł popularnonaukowej książki Hoimara von Ditfurtha, który w tej i innych książkach (Dzieci Wszechświata, Na początku był wodór) popularyzował FAKTY NAUKOWE. W tej akurat książce zajął się ewolucją, w tym ewolucją człowieka - stąd tytuł (duch nie spadł z nieba - świadomość powstała na Ziemi w sposób naturalny). Ten wybitny popularyzator nauki nie zasługuje na mylenie go z hochsztaplerem, którego nazwiska nie będę wymieniał!

Podobne teksty

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]