Reklama

"U was też biją"

"U was też biją"

14.08.2005
Czyta się kilka minut
Martwi mnie stosunek polskich mediów, a także polskiego MSZ do sprawy pobicia dzieci rosyjskich dyplomatów w warszawskim parku. Jednomyślne - ze strony polskiej - zwalanie wszystkiego na chuliganów i powtarzanie, że przecież w Rosji też zdarzają się pobicia cudzoziemców nie przystoi w państwie europejskim.
K

Każdy napad bandycki jest oznaką patologii społecznej, każde pobicie dzieci dyplomatów stanowi - czy tego chcemy, czy nie - incydent dyplomatyczny, a słowo “przepraszam", nawet jeśli Rosja szuka pretekstu do zwady, nikogo nie powinno poniżyć.

Kiedyś minister Andrzej Milczanowski wraz z polską delegacją przeprosił w Moskwie za pobicie rosyjskich obywateli na Dworcu Wschodnim w Warszawie. Byłem w tej delegacji i twierdzę, że te przeprosiny się opłaciły.

481

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]