Reklama

Ładowanie...

Dziewczyna z warkoczami

17.04.2007
Czyta się kilka minut
Rozdrażnić Polskę kłamstwem, zohydzić woczach Europy, przyprawić gębę swarliwej zbrodniarki, która wytyka innym grzechy, choć sama ma nieczyste sumienie - rosyjska propaganda znowu przystąpiła do antypolskich bojów.
fot. KNA-Bild
C

Celem jest pogorszenie wizerunku Polski na Zachodzie i utrącenie polskich inicjatyw w kwestii polityki wschodniej, a szerzej - w ogóle zdyskredytowanie Warszawy wszędzie, gdzie się da i jak się da. A da się - jak się okazuje - także w temacie "Auschwitz".

Pole historyczne wydaje się Moskwie ciągle wygodnym narzędziem prowadzenia "wojny propagandowej". I będzie nim dopóty, dopóki władze Rosji lansować będą stalinowski styl myślenia o historii i nie zdobędą się na potępienie krwiożerczego reżimu. Ta chwila nastąpi jednak nieprędko - w propagandzie i wykorzystywanych propagandowo sztukach pięknych trwa w najlepsze wybielanie Stalina i jego rządów.

---ramka 499891|lewo|1---Schodami w dół

Materiały na temat rzekomo zamkniętej rosyjskiej ekspozycji w muzeum w Auschwitz, o ewidentnie antypolskiej wymowie, pojawiły się...

7670

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]