Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Dziewczyna z warkoczami

Dziewczyna z warkoczami

17.04.2007
Czyta się kilka minut
Rozdrażnić Polskę kłamstwem, zohydzić woczach Europy, przyprawić gębę swarliwej zbrodniarki, która wytyka innym grzechy, choć sama ma nieczyste sumienie - rosyjska propaganda znowu przystąpiła do antypolskich bojów.
fot. KNA-Bild
C

Celem jest pogorszenie wizerunku Polski na Zachodzie i utrącenie polskich inicjatyw w kwestii polityki wschodniej, a szerzej - w ogóle zdyskredytowanie Warszawy wszędzie, gdzie się da i jak się da. A da się - jak się okazuje - także w temacie "Auschwitz".

Pole historyczne wydaje się Moskwie ciągle wygodnym narzędziem prowadzenia "wojny propagandowej". I będzie nim dopóty, dopóki władze Rosji lansować będą stalinowski styl myślenia o historii i nie zdobędą się na potępienie krwiożerczego reżimu. Ta chwila nastąpi jednak nieprędko - w propagandzie i wykorzystywanych propagandowo sztukach pięknych trwa w najlepsze wybielanie Stalina i jego rządów.

---ramka 499891|lewo|1---Schodami w dół

Materiały na temat rzekomo zamkniętej rosyjskiej ekspozycji w muzeum w Auschwitz, o ewidentnie antypolskiej wymowie, pojawiły się...

7670

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]