Reklama

Twórca skończony

Twórca skończony

08.03.2011
Czyta się kilka minut
Kiedy Marcin Dubieniecki został narzeczonym córki prezydenta, zajęto się nim z ogromną czułością. Troską objęto jego genealogię. Zastanawiano się, czy prezydent nie stanie na drodze uczuciu, i czy jego brat się aby nie wścieknie.
D

Działacze PZPR w rodzinie to sytuacja spoza marzeń koligacyjnych obu panów, wielkich przecież amatorów oceniania cudzych życiorysów. Wedle niektórych ówczesnych opinii szykowało się piękne, XIX-wieczne, romansowe dziwowisko, spodziewano się rozdzierających scen, zakazu randkowania, łez, a może nawet ucieczki z domu bądź porwania oblubienicy. Szczęśliwie nie doszło do dramatu, który - łatwo to sobie wyobrazić - zająłby Polskę na długo. Rodzice ciepło przyjęli zięcia, usłyszał - jak sam mówi - że w żadnej mierze nie odpowiada za grzechy przodków. Było to bardzo ludzkie, zważywszy, że jest w Polsce parę osób, które nie dostąpiły takiej łaski. Są ludzie, którzy z powodu swych pokrewieństw prawdziwych i nieprawdziwych doznali - trzeba rzec - srogiej od panów Kaczyńskich niełaski.

Mecenas w aurze publicznego dostąpienia milczał. Pięknie. Z perspektywy widać, że...

4328

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]