Reklama

Twoje dziecko jest na Asku

Twoje dziecko jest na Asku

06.12.2014
Czyta się kilka minut
2,5 mln polskich nastolatków loguje się na portalu, który służy do zadawania pytań. Zyskują popularność i nawiązują znajomości, ale narażają się też na wirtualną przemoc.
Fot. Printscreen
M

Majka, lat 14, na Asku od roku. Siada przy biurku, nachyla się nad klawiaturą. Www – ask – kropka – fm. Ręce drżą. „Myślisz, że będziesz fejmem, jak napiszesz, że się cięłaś?” – pyta anonim. „Nic nie rozumiesz. Nie oceniaj, jeśli mnie nie znasz” – wstukuje Majka. Pisze cokolwiek, nie chce się jej myśleć. Ale pisze. „Okropne uczucie. Widzę nożyczki albo nóż w kuchni, i już przychodzi ta myśl. Wtedy idę do łazienki, zamykam się i po cichu, żeby nikt nie słyszał, przecinam skórę na udzie. Nie czuję bólu, raczej przyjemność, nie wiem z czego. Ulga, ukojenie, oczyszczenie”.
„Dlaczego o tym piszesz?” – to kolejne pytanie. „Nie pytaj, dlaczego, bo sama nie znam odpowiedzi. Jeśli myślisz, że chcę być modna, to mam w ciebie wyj...ne, lajki mnie nie interesują, nie zależy mi na fejmie, nie jestem pusta”. „Nie tnij się, nie warto, kiedyś ci to minie, a blizny zostaną. Wiem coś o tym, moje...

14508

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]