Reklama

Twarze Lichenia

Twarze Lichenia

25.08.2009
Czyta się kilka minut
22 sierpnia z Warszawy wyjechał - pod patronatem "Tygodnika" - Express Licheński. To pierwszy stały kurs łączący Warszawę z drugim co do wielkości polskim sanktuarium.
T

Trzy autobusy ruszają punktualnie o szóstej. Dworzec Zachodni, stanowisko dziewiąte, sobota. Ks. Bogdan Bartołd, proboszcz warszawskiej katedry, błogosławiąc uczestników podróży, mówi: - Jedźcie z Bogiem. I wracajcie szczęśliwie.

W autobusach około 60 osób: głównie w średnim wieku i starsi. Tylko kilka młodych. Bilet w obie strony kosztuje 40 złotych. Po czterech godzinach autobusy są na miejscu. Większość z podróżnych w Licheniu jest po raz pierwszy. Na parkingach przy sanktuarium stoi 30 autokarów i kilkaset samochodów. W sierpniową sobotę przez Licheń przewinie się kilkanaście tysięcy osób.

- Daje to 1,2 mln odwiedzających rocznie - mówi ks. Wiktor Gumienny, marianin, kustosz sanktuarium. - Licheń jest drugim po Częstochowie polskim sanktuarium. Ludzie przyjeżdżają po to, żeby prosić, przepraszać. Mamy świadectwa, że te prośby są...

6153

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]