Reklama

Encykliki i ciasteczka

Encykliki i ciasteczka

14.10.2008
Czyta się kilka minut
Zaczęło się od impulsu. Od przekonania, że powinien być jakiś ciąg dalszy. Był maj 2005 r., drugi miesiąc bez Jana Pawła II.
Wspólnota „Santo Subito", próba scholi, Warszawa, 12 października 2008 r. /fot. Wojciech Gadomski
T

Trudno powiedzieć, że byli przyjaciółmi. Bardziej pasuje do nich "sąsiedzi". Ale co oznacza sąsiedztwo w jednym z największych warszawskich osiedli-sypialni - Kabatach? Stąd rano wyjeżdża się do pracy, wraca wieczorem, a miejscem spotkań jest Tesco. Najprościej powiedzieć, że się znali. Z widzenia. Z dzień dobry. Z kościoła.

Coś zrobić

Spotykali się więc na niedzielnych Mszach. Najczęściej na rodzinno-dziecięcych w południe, czasem na kameralnych, późnym wieczorem. Kościół pod wezwaniem św. Ojca Pio zbudowano na ich oczach. Na Kabatach przybyło kilka tysięcy mieszkańców i szybko okazał się za mały. Tuż obok niego zaczęto budować kolejny. Choć na niedzielne Msze przychodzi ledwie 20 proc. mieszkańców, ci, którzy przychodzą, wiedzą dlaczego i swoją wiarę traktują poważnie.

Trudno ustalić, kto zadzwonił pierwszy i...

8045

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]