Reklama

Konflikt w rodzinie

Konflikt w rodzinie

17.02.2009
Czyta się kilka minut
W Józefowie mówią, że to lefebryści z pobliskiego Miedzeszyna podzielili rodzinę Tombacherów. Czy Bractwo św. Piusa X przejęło kontrolę czy też zaopiekowało się pewną społeczną szkołą?
Spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły w Józefowie, luty 2009 r. /fot. Tomasz Wawer / Agencja Gazeta
D

Dzień wiosenny, chociaż to luty. Dwa tygodnie po feriach. Grupa gimnazjalistów z katechetą schodzi do dolnego kościoła. Dziś sobota, dzień skupienia, w poniedziałek pojadą na zieloną szkołę. Rodzice wraz z panią dyrektor ustalili, że tak będzie najlepiej. Przez tydzień ochłoną, nabiorą dystansu do tego, co się tu ostatnio stało. Policja, dziennikarze, kamery, zdezorientowani rodzice: to nie jest odpowiedni klimat do rozpoczęcia drugiego semestru w katolickiej szkole.

Może w tym czasie dorosłym uda się znaleźć rozwiązanie tej skomplikowanej sytuacji?

Kilka ulic dalej też spokój. Ale to tylko pozory. - To tak jakbym straciła jedną z dwóch córek - mówi Wiesława Tombacher. Oczy czerwone od łez i bezsenności. Z córką mijają się, bo przecież ich domy stoją obok siebie: numer 20 i 22 na tej samej ulicy. Nie mówią nawet "dzień dobry". Do babci i ...

12271

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]