Reklama

Ładowanie...

Konflikt w rodzinie

17.02.2009
Czyta się kilka minut
W Józefowie mówią, że to lefebryści z pobliskiego Miedzeszyna podzielili rodzinę Tombacherów. Czy Bractwo św. Piusa X przejęło kontrolę czy też zaopiekowało się pewną społeczną szkołą?
Spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły w Józefowie, luty 2009 r. /fot. Tomasz Wawer / Agencja Gazeta
D

Dzień wiosenny, chociaż to luty. Dwa tygodnie po feriach. Grupa gimnazjalistów z katechetą schodzi do dolnego kościoła. Dziś sobota, dzień skupienia, w poniedziałek pojadą na zieloną szkołę. Rodzice wraz z panią dyrektor ustalili, że tak będzie najlepiej. Przez tydzień ochłoną, nabiorą dystansu do tego, co się tu ostatnio stało. Policja, dziennikarze, kamery, zdezorientowani rodzice: to nie jest odpowiedni klimat do rozpoczęcia drugiego semestru w katolickiej szkole.

Może w tym czasie dorosłym uda się znaleźć rozwiązanie tej skomplikowanej sytuacji?

Kilka ulic dalej też spokój. Ale to tylko pozory. - To tak jakbym straciła jedną z dwóch córek - mówi Wiesława Tombacher. Oczy czerwone od łez i bezsenności. Z córką mijają się, bo przecież ich domy stoją obok siebie: numer 20 i 22 na tej samej ulicy. Nie mówią nawet "dzień dobry". Do babci i ...

12271

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]