Reklama

Tusku, dziś musisz więcej

Tusku, dziś musisz więcej

26.03.2012
Czyta się kilka minut
Jeśli premier chce osłonić reformy, jeśli w ogóle marzy o ich przeprowadzeniu, musi pomyśleć o poszerzeniu koalicji. Nie tylko o partie czy polityków, ale także o parę idei.
rys. Mirosław Owczarek
W

Wraz z niemal jednocześnie zadeklarowaną przez premiera wolą radykalnej reformy państwa (lub przynajmniej jego finansów, co nie jest tym samym) oraz znacznym osłabieniem pozycji jego i jego partii, wróciła w Polsce polityka. Rytuał się skończył, a w każdym razie wzbogacił, skoro coś, co od 2005 r. rozstrzygało się w parze Tusk – Kaczyński, jest dziś rozgrywane co najmniej w trójkącie Tusk – Kaczyński – Palikot. Na zapleczu mają coś do powiedzenia Miller i Pawlak. Nawet Ziobro, wciąż niepotrafiący złapać oddechu jako ewentualny nowy lider prawicy, pozostaje skuteczny w niełatwej sztuce gryzienia Kaczyńskiego po łydkach (o tym, jak politycznie ryzykowne to zajęcie, przekonali się wcześniej liderzy Polski Plus, a potem PJN-u).

Nie jest prawdą, że Tusk osłabł, kiedy zaczął realizować lub choćby deklarować reformy. Przyczyną jego dzisiejszych problemów jest raczej...

8170

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]