Reklama

Czasem warto stracić władzę

Czasem warto stracić władzę

05.05.2014
Czyta się kilka minut
Zachowawczości rządu boję się bardziej niż zjawisk okołosmoleńskich. Zwłaszcza że nasze „okno możliwości” właśnie się zamyka.
Polskie plakaty polityczne 1989 – 2014 r.
C

CEZARY MICHALSKI: Jako doradca premiera Mazowieckiego należał Pan do ekipy, która rozpoczynała w Polsce transformację ustrojową i zapłaciła za to utratą władzy. Dotąd był Pan politycznie i intelektualnie lojalny wobec ówczesnych wyborów. Czy emocjonalna krytyka polskiej transformacji, którą w głośnym wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” sformułował Marcin Król, nie zmusza Pana do zrewidowania stanowiska?
ALEKSANDER SMOLAR:
Z diagnozą Marcina Króla nie mogę się zgodzić. Wystarczy zajrzeć do rocznika statystycznego – nie mówiąc o licznych analizach polskich i zagranicznych – by dowieść, że polska transformacja nie tylko nie była porażką, ale okazała się wielkim sukcesem.
Marcin Król odniósł się do prawdziwych problemów, które jednak zostały dramatycznie przerysowane. Zresztą nie tylko w opisie polskiej sytuacji. Autentyczne jest przywołane przez niego zjawisko...

18689

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]