Reklama

Olbrzymy i liliputy

Olbrzymy i liliputy

24.03.2014
Czyta się kilka minut
Kryzys ukraiński spadł Tuskowi i Kaczyńskiemu jak z nieba. Przypieczętował dominację PO i PiS-u na scenie partyjnej co najmniej tak samo, jak cztery lata wcześniej uczynił to Smoleńsk.
Rys. Zygmunt Januszewski
T

Także w kontekście Ukrainy „Tusk gasi pożary”, a „Kaczyński je wywołuje”. Sikorski patronuje porozumieniu kijowskiemu, Kaczyński przedstawia je jako „kapitulację”. PiS wspomina z nostalgią bezkompromisowość Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi, na co PO odpowiada, że zarówno Unia, jak też Ameryka (w 2008 r. jeszcze Ameryka Busha) realizowały zupełnie inną politykę „cywilizowania Putina”, i dopiero dziś Tusk z Sikorskim występują, rozważnie i romantycznie, jako „chorążowie całego Zachodu”.
WIELCY WALCZĄ O WŁADZĘ
PR-owa nawalanka, czasem cichnąca na parę godzin na rzecz udawanego „konsensusu w kwestii ukraińskiej”, po staremu ukrywa spłaszczenie różnic ­realnych. Sikorski coraz radykalniej atakuje Rosję, jak gdyby udając – głównie na potrzeby pobudzonej patriotycznie polskiej sceny polityczno-medialnej – że to nie on wynegocjował porozumienie w Kijowie, a zerwane...

9481

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]