Reklama

Tubylcy i naród

Tubylcy i naród

10.01.2012
Czyta się kilka minut
Skłócona, krzykliwa, eurosceptyczna - czy taka będzie prawica A.D. 2012? Wiele na to wskazuje. Niestety.
J

Jarosław Kaczyński, wciąż najpotężniejszy polityk opozycji, w napisanym pod koniec ubiegłego roku liście otwartym do działaczy PiS przywołał widmo rozdrobnienia prawicy, które nazwał "syndromem lat 90.". Przypomniał nazwy organizacji, które dziś mówią już niewiele, a młodszym wyborcom zgoła nic; przypomniał zwalczanie się nawzajem i dominację ambicji przywódców małych partii nad wspólną sprawą. To, zdaniem prezesa PiS, realna groźba także na dziś.

Pisząc swój list późną jesienią, Kaczyński zdawał się jeszcze nie przyjmować do wiadomości faktycznych pęknięć, pisał wszak: "polska prawica, tj. Prawo i Sprawiedliwość" - czyli prawica to PiS, PiS to prawica.

Podobnego zdania jest Paweł Kowal, dawny polityk PiS, a obecnie lider PJN, według którego ("TP" nr 51/11) "prawica wchodzi w okres kryzysu". Tyle tylko że on uważa, iż to właśnie formuła jednej...

9333

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]