Reklama

Tubylcy i naród

Tubylcy i naród

10.01.2012
Czyta się kilka minut
Skłócona, krzykliwa, eurosceptyczna - czy taka będzie prawica A.D. 2012? Wiele na to wskazuje. Niestety.
J

Jarosław Kaczyński, wciąż najpotężniejszy polityk opozycji, w napisanym pod koniec ubiegłego roku liście otwartym do działaczy PiS przywołał widmo rozdrobnienia prawicy, które nazwał "syndromem lat 90.". Przypomniał nazwy organizacji, które dziś mówią już niewiele, a młodszym wyborcom zgoła nic; przypomniał zwalczanie się nawzajem i dominację ambicji przywódców małych partii nad wspólną sprawą. To, zdaniem prezesa PiS, realna groźba także na dziś.

Pisząc swój list późną jesienią, Kaczyński zdawał się jeszcze nie przyjmować do wiadomości faktycznych pęknięć, pisał wszak: "polska prawica, tj. Prawo i Sprawiedliwość" - czyli prawica to PiS, PiS to prawica.

Podobnego zdania jest Paweł Kowal, dawny polityk PiS, a obecnie lider PJN, według którego ("TP" nr 51/11) "prawica wchodzi w okres kryzysu". Tyle tylko że on uważa, iż to właśnie formuła jednej...

9333

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]