Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Tonący brzydko się chwyta

Tonący brzydko się chwyta

09.10.2018
Czyta się kilka minut
Spór wokół nominacji sędziego Bretta Kavanaugh do Sądu Najwyższego USA wiele mówi nie tylko o politycznej polaryzacji, ale też o przemianach społecznych w Stanach Zjednoczonych.
Brett Kavanaugh podczas przesłuchania przed komisją senacką. Waszyngton, 27 września 2018 r. TOM WILLIAMS / AP / EAST NEWS
S

Sędzia federalny Brett Kavanaugh miał wyraźnie kłopoty z opanowaniem emocji. „Wasz skoordynowany i dobrze opłacony wysiłek, by zniszczyć moje dobre imię i moją rodzinę, nie zniechęci mnie! Podłe groźby pod adresem mojej rodziny nie zniechęcą mnie!” – grzmiał w wystąpieniu przed senacką komisją ds. sądownictwa jako nominowany przez prezydenta Donalda Trumpa na zwolnione miejsce w SN.

Słowo przeciwko słowu

Tymi „groźbami” miały być oskarżenia, jakie wobec sędziego Kavanaugh wysunęła Christine Blasey Ford, dziś profesorka psychologii na Uniwersytecie w Palo Alto w Kalifornii. Pani Ford twierdzi, że ponad 30 lat temu Kavanaugh próbował ją zgwałcić podczas zakrapianej alkoholem imprezy w ich czasach licealnych.

Kavanaugh twierdził też, że „kampanię oszczerstw” przeciw niemu mieli koordynować Clintonowie (w zemście za przegraną Hillary w wyborach prezydenckich), a...

8850

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Śledząc, na ile to było możliwe, całe to śledztwo nasuwa się jeden przemilczany tutaj wniosek! Widać jak na dłoni, że tzw. lewica i liberałowie, są de facto totalitarystami i że nie szanują żadnych wartości i zasad wspólnego życia, że dla władzy zrobią absolutnie wszystko, popełnią każde świństwo. Finał przesłuchań i całego oskarżenia, dziś już wiemy, że ostatecznie oskarżenia pani Ford nie potwierdzają się w żadnym stopniu. Nie ma cienia dowodu na jej słowa.

grilowanie Clintona za to, że bzykał sekretarkę wydawało się być oznaką zbiorowej dewiacji, powyższy przypadek każe podejrzewać odgórne sterowanie - jak ktoś przytomnie zauważył, Martin Luter King, mistrz małżeńskiej lewizny, zawodowy kobieciarz, przy dzisiejszych środkach inwigilacji i sterowania informacją ani by nie miauknął o swoich snach, zgaszony przez rządowe specsłużby i rozjechany medialnie zanim by zasnął

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]