Reklama

To służbami grają

To służbami grają

07.12.2003
Czyta się kilka minut
Czego służby specjalne powinny unikać nade wszystko? Oczywiście wikłania się w bieżącą grę polityczną. Jest jeszcze gorzej, jeśli służbom wydaje się, że są w stanie tą grą pokierować. Bo w rzeczywistości stają się jej przedmiotem, a w efekcie - ofiarą. A to właśnie przydarzyło się szefowi Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Andrzejowi Barcikowskiemu.
Z

Zapomniał on bowiem, jakie stanowisko piastuje i, jak się zdaje, chciał się przysłużyć swojej rządzącej partii w jej aktualnych tarapatach. Z kim SLD ma największe kłopoty? Rzecz jasna z wolnymi, a na dodatek dociekliwymi mediami. Dla Barcikowskiego więc to przede wszystkim uparci dziennikarze, a nie jacyś lobbyści, są zagrożeniem. O sukcesach ABW w walce z niedopuszczalnym lobbingiem jakoś nie słychać, natomiast dobrze jest pogrozić niepokornym gazetom. Najlepiej to zrobić tajnie, by nikt się nie mógł formalnie czepiać i cytować wygłoszonych insynuacji, a zarazem tą tajną wiedzą podzielić się nocną porą z 460 posłami, z których każdy usłyszy co chce i będzie tym natychmiast publicznie szermować.

Przykładowo taka Liga Polskich Rodzin, wnioskująca uprzednio o utajnienie raportu Barcikowskiego, teraz domaga się jego upublicznienia, bo chce go użyć, mając...

3291

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]