Reklama

The end, my friend

The end, my friend

13.10.2014
Czyta się kilka minut
Wciąż jeszcze się szczypię. Szczypię się sam, szczypią mnie na mą prośbę bliscy i dalsi też. Szczypanie trwa rano, wieczór, we dnie i w nocy. I ciągle sobie zadaję pytanie: czy to naprawdę?
C

Czyżby niemożebne możebnym się stało? I to ot, tak? Zbieg okoliczności? Najpierw siatkarze, później cyklista, a teraz... Nie bez szczęsnego przypadku, ale jednak faktycznie?
Proszę Państwa, dnia 11 października na Stadionie Nomen-Omen Narodowym skończyła się w Polsce era transformacji. Po raz pierwszy od z górą tysiąca lat pokonaliśmy Niemców w gałę! Po raz pierwszy ever! Jedną ręką piszę, drugą jeszcze się szczypię i jednocześnie oczęta ze zdumienia przecieram, a na umysł nasuwa mi się ważkie pytanie: co teraz? Jak żyć? Czy po 11 października będzie możliwe uprawianie sztuki? Raczej nie. Może jeno sztuki walki co poniektóre się ostaną, ale i w to chyba wątpię. Ale co tam sztuki, czy możliwe będzie w Polsce po 11 października uprawianie czegokolwiek? Nie. Historia nie tyle zatoczyła koło (przecie nigdy z nimi nie wygraliśmy), co się skończyła. Czas wypadł z ram. „...

2507

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]