Reklama

Telewizja z biskupami

Telewizja z biskupami

28.09.2007
Czyta się kilka minut
Uruchamiany przez ITI kanał religia.tv nie jest inie może być odpowiedzią na Telewizję Trwam. Pierwsza ztych stacji jest projektem medialnym, druga - religijnym.
N

Na przełomie września i października na platformie cyfrowej n pojawi się religia.tv. Jej twórcy zastrzegają, że nie planują misji ewangelizacyjnej, tylko chcą popularyzować wiedzę o religii. Jak w związku z tym stacja będzie wyglądała na polskiej mapie medialno-religijnej? Czy ma szansę na przetrwanie? Skąd wziął się sukces Radia Maryja i Telewizji Trwam, a gdzie leżą przyczyny porażki takich pomysłów jak Radio Plus, TV Niepokalanów czy TV Puls?

Święte radio

Podstawowym błędem przy opisie mediów o. Rydzyka jest stosowanie do ich oceny kategorii wyłącznie medialnych. Telewizji Trwam daleko do współczesnych standardów telewizyjnych; podobnie z Radiem Maryja, które z rozgłośniami grającymi coraz częściej "bez cienia mówienia" konkuruje rozmowami, które są wciąż "niedokończone". Sukces obu instytucji związanych z o. Rydzykiem nie...

12379

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]